Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00404689

Nowy proboszcz parafii pw. Św. Anny w Chałupach

Niedziela, 26 Luty 2017

Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź dekretem z dnia 11 lutego 2017 r. mianował mnie Proboszczem Parafii pw. św. Anny w Chałupach oraz Dziekanem Dekanatu Morskiego.

W minioną niedzielę, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 1100, objąłem urząd proboszcza i dziekana. Przyjmując z pokorą decyzję Księdza Arcybiskupa, jako Wasz nowy proboszcz pragnę wypełniać powierzone mi obowiązki z największą starannością i wiernością.

Urodziłem się w Gdańsku w 1966 r. Ukończyłem Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie i tam przyjąłem święcenia kapłańskie w 1992 r. z rąk Księdza Biskupa Jana Bernarda Szlagi. Pracowałem jako wikariusz w kilku parafiach Archidiecezji Gdańskiej, m.in. 6 lat w Jastarni. Znam więc Półwysep, jego specyfikę i charakter pracy duszpasterskiej wśród mieszkańców Nordy. Przybyłem zaś do Was, Drodzy Parafianie, z Wejherowa, gdzie od 2011 r. jako proboszcz tworzyłem struktury nowej parafii pw. Św. Karola Boromeusza i budowałem kaplicę z domem parafialnym a od 2015 roku także kościół.

Z dniem 15 lutego 2017 r. Ks. Arcybiskup Metropolita Gdański powierzył mojej pasterskiej pieczy parafię pw. Św. Anny w Chałupach. Chciałbym, abyście przyjęli mnie z otwartym sercem, bym mógł pogłębiać i umacniać naszą wspólnotę parafialną. Pragnę służyć Wam posługą sakramentalną i duszpasterską, będąc Waszym opiekunem i wsparciem, troszcząc się - jak najlepiej potrafię – o nasze wspólne sprawy. Proszę Was, Drodzy Parafianie, o modlitwę i wsparcie duchowe w podejmowaniu zadań duszpasterskich. Liczę na Waszą życzliwość we wspólnej pracy.

Szczęść Wam Boże!

Ks. Adam Pleskot

Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach