Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00404688

Powołani do miłosierdzia

Niedziela, 17 Kwiecień 2016

Idź i ty czyń podobnie…”./Łk 10,37/

Dobry Pasterz nie idzie za owcami, ale owce idą za pasterzem. A dlaczego owce idą za pasterzem? Owce idą za pasterzem, ponieważ Go znają. Za obcym nie pójdą. Znają jego głos, zapach, wiedzą, jak wygląda. I można się nawet nieco zastanawiać, jak to jest, że całe stado owiec idzie po górach i dolinach, prowadzone tylko przez jednego pasterza? Owce to potrafią i rzeczywiście dobrze na tym wychodzą, a my, ludzie?

VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny

Niedziela, 10 Kwiecień 2016

Żyjemy w świecie komunikatorów wśród których zaczynają dominować internetowe narzędzia. Książki powoli wydają się odchodzić do lamusa. Wśród młodzieży powstaje przekonanie, że nie warto ich czytać, ponieważ wszystko można znaleźć w Internecie. Coraz większą rolę odgrywa techniczne myślenie. Wycinkowa wiedza stawiana jest w miejsce mądrości. Humanizm zaczyna oznaczać utylitaryzm w sensie zdobywania przyjemności i ułatwiania sobie życia. Również średnie pokolenie zmuszone do nieustannej gonitwy za dobrami materialnymi, coraz mniejszą uwagę zaczyna zwracać na wartości duchowe, których źródłem poznania jest literatura. Tego typu myślenie ma również negatywny wpływ na naszą wiarę, ponieważ jej fundamenty są zawarte w Biblii – spisanym Słowie Bożym.

Pogrzeb ks. Jana Kaczkowskiego

Niedziela, 03 Kwiecień 2016

Trumna z ciałem zmarłego w Poniedziałek Wielkanocny założyciela Puckiego Hospicjum o 7:30 została wystawiona w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Pucku. Mieszkańcy tłumnie przybyli, aby pożegnać niezwykłego duchownego. Trudno było powstrzymać łzy...

ZWYCZAJE I TRADYCJE WIELKANOCNE

Niedziela, 27 Marzec 2016

Palemki na szczęście

Świąteczne porządki

Topienie Judasza

Wielkie grzechotanie

Pogrzeb żuru

Wieszanie śledzia

Święconka

Specjalnie dla dziewcząt

Wielka Niedziela – dzień radości

Alleluja! Alleluja! Alleluja!

Niedziela, 27 Marzec 2016

„Jest taka Noc, gdy czuwając przy Twoim grobie, najbardziej jesteśmy Kościołem. Jest to Noc walki, jaką toczy w nas rozpacz z nadzieją”

Karol Wojtyła, Wigilia wielkanocna 1966

Najważniejszy czas

Niedziela, 20 Marzec 2016

Pierwotny Kościół nie znał roku liturgicznego. Narastał on i bogacił się z wolna. Jedynym świętem pierwszych chrześcijan była niedziela, zwana u chrześcijańskich Rzymian Dies Dominica a u Greków Kyriake , co w obu wypadkach oznacza "Dzień Pana". Przy tym słowo "Pan" odnosiło się do Jezusa Chrystusa, sprawcy nowego porządku zbawienia naszego.

Święty Józef - Oblubieniec Najświętszej Maryi

Niedziela, 13 Marzec 2016

Józef pochodził z rodu króla Dawida. Mimo wysokiego pochodzenia Józef nie posiadał żadnego majątku. Na życie zarabiał stolarstwem i pracą jako cieśla. Zdaniem św. Justyna, który żył bardzo blisko czasów Apostołów, Józef wykonywał sochy drewniane i jarzma na woły. Przygotowywał więc narzędzia gospodarcze i rolnicze.

Program Rekolekcji Wielkopostnych

Niedziela, 06 Marzec 2016

Program Rekolekcji Wielkopostnych 6 – 9 marca 2016 r.

Święty Kazimierz, królewicz

Niedziela, 28 Luty 2016

Kazimierz urodził się 3 października 1458 r. w Krakowie na Wawelu. Był drugim z kolei spośród sześciu synów Kazimierza Jagiellończyka. Jego matką była Elżbieta, córka cesarza Niemiec, Albrechta II.

Święty Polikarp, biskup i męczennik

Niedziela, 21 Luty 2016

Polikarp należy do Ojców Apostolskich. Ojcowie ci są bezpośrednim łącznikiem pomiędzy uczniami Chrystusa a chrześcijaństwem lat późniejszych. Do Ojców tych zwykło się zaliczać wśród innych: św. Klemensa I Rzymskiego, papieża (+ 97), św. Ignacego z Antiochii (+ 110-117), św. Papiasza (w. II) i św. Polikarpa (+ ok. 156). Od Ojców Apostolskich należy odróżnić Ojców Kościoła, czyli tych świętych, którzy żyli w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, a swoją wiedzą i pismami przyczynili się do wyjaśnienia wiary i jej obrony przeciwko błędom.

Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach