Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00396109

Aktualności

GŁODNI MIŁOSIERDZIA

Niedziela, 06 Grudzień 2015

Papież Franciszek 14 marca 2015 r.:

"Drodzy bracia i siostry. Często myślałem o tym, jak Kościół może uczynić jeszcze bardziej oczywistym swe posłannictwo bycia świadkiem miłosierdzia. Jest to droga, która rozpoczyna się od nawrócenia duchowego. I dlatego postanowiłem ogłosić Jubileusz Nadzwyczajny, którego ośrodkiem będzie miłosierdzie Boże. Będzie to Rok Święty Miłosierdzia Chcemy przeżywać go w świetle słów Pana: (Łk 6, 36)"

Potrzeba czujności w oczekiwaniu na przyjście Chrystusa

Niedziela, 29 Listopad 2015

"Rozpoczęliśmy dzisiaj radosny okres zwany Adwentem, okres, który mówi o przyjściu Pana Jezusa na trzy sposoby: "o Jego przybyciu w chwili narodzin przed dwoma tysiącami lat, o przyjściu Chrystusa do naszego wnętrza, do naszego serca dzisiaj i o Jego nadejściu w chwale na końcu wieków".

Pan Jezus Król Wszechświata

Niedziela, 22 Listopad 2015

Jezu, Królu Wszechświata, daj nam łaskę rozprzestrzeniania Twojego Królestwa miłości już tutaj na ziemi!

Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny

Niedziela, 15 Listopad 2015

To młoda dziewczyna, która poniosła śmierć z rąk rosyjskiego żołnierza, broniąc swojej czystości. Historia jej krótkiego, ale pięknego życia zachwyca tych, którzy do niej sięgną.

11 listopada

Niedziela, 08 Listopad 2015

"Nie ma Europy sprawiedliwej, bez Polski niepodległej na jej mapie (...). Polska jest stale oskarżana w innych państwach. Jest w tym wyraźna i niedwuznaczna chęć posiadania w środku Europy państwa, którego kosztem można byłoby załatwić wszystkie porachunki europejskie". (to tylko niektóre spośród licznych myśli Józefa Piłsudskiego na temat polskiej niepodległości)

ZADUSZKI

Niedziela, 01 Listopad 2015

Zaraz po uroczystości Wszystkich Świętych Kościół obchodzi wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dzień Zaduszny to czas szczególnej modlitwy do Boga za zmarłych o to, by mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad śmiercią.

ORĘDOWNICY spraw beznadziejnych

Niedziela, 25 Październik 2015

W najbliższą środę będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne św. Judy Tadeusza. Jest on zaliczany, obok św. Ekspedyta i św. Rity, do grona trojga wyjątkowo skutecznych orędowników we wszystkich sprawach trudnych, także takich, które - z ludzkiego punktu widzenia - uchodzą za beznadziejne.

Listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych

Niedziela, 18 Październik 2015

Przed nami listopadmiesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Jedną z form modlitewnej troski o zmarłych są tzw. WYPOMINKI.

Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach