Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00148306

Ogłoszenia

III Niedziela Wielkanocy

Niedziela, 30 Kwiecień 2017
autor: ks. Adam Pleskot

Ogłoszenia Parafialne

30.04.2017 r.  – III Niedziela Wielkanocy

 

      1. Witam serdecznie wszystkich Parafian i Gości przybywających na długi weekend nad morze. Właśnie zakończył się Tydzień Miłosierdzia, a rozpoczyna dzisiejszą niedzielą Tydzień Biblijny. Niech ten czas wyznaczony przez Kościół zobowiąże nas do osobistej lektury Pisma św., zwłaszcza Nowego Testamentu.

 

     2. Od poniedziałku rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony naszej Pani i Królowej. To właśnie w szkole Maryi uczymy się całkowitego oddania Bogu i wytrwałego podążania ku niebu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18:00 – także we wtorki i czwartki.

 

     3. W niedzielę 7 maja będziemy przeżywać Święto Patronalne Archidiecezji Gdańskiej oraz jubileusz 25-lecia powstania naszej archidiecezji i metropolii. Wszyscy jesteśmy zaproszeni na uroczystą Mszę Świętą sprawowaną z tej okazji na Wzgórzu Świętego Wojciecha w Gdańsku pod przewodnictwem Przedstawiciela Ojca Świętego Franciszka – Arcybiskupa Salvatore Pennacchio – Nuncjusza Apostolskiego w Polsce - o godz. 12.00.

     Każda parafia, podkreślając wyjątkowy charakter tegorocznej uroczystości jubileuszowej, wystawia poczet sztandarowy. Także z naszej parafii pojedzie poczet sztandarowy oraz osoby, które będą niosły dar ołtarza (owoce morza) od całego naszego dekanatu w pochodzie ofiarnym.

 

     4. Liturgia Kościoła:

     - poniedziałek, 01.05. – wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się szczególnie za Ludzi Pracy.

     - wtorek, 02.05. – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

     - środa, 03.05. – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. jak w niedzielę: 9:00; 11:00 i 18:00.

     - czwartek, 04.05. – wspomnienie Św. Floriana, męczennika. Szczególnie modlimy się za strażaków w dniu ich patrona.

     - piątek, 05.05. – pierwszy piątek miesiąca maja. Spowiedź św. od godz. 17:00.

     - sobota, 06.05. – święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.

 

     5. Od 30 kwietnia do 20 maja proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców z ul. Kaperskiej od 4 do 19. Bardzo dziękuję poprzedniej grupie. Bóg zapłać!

 

     6. W minioną niedzielę podczas ogólnopolskiej zbiórki do puszki na rodziny w Syrii zebraliśmy 447,50 zł. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

     Jednocześnie w ramach akcji „Rodzina Rodzinie” trwa w naszym kościele cały czas zbiórka do skarbony pod chórem na zapewnienie 6-miesięcznego wsparcia jednej rodzinie z Syrii. Co miesiąc (od maja do października 2017 r.) zobowiązaliśmy się zebrać na ten cel 500 zł.

 

     7. Dziękuję wszystkim, którzy w miniony poniedziałek uprzątnęli dekoracje świąteczne – Grób Pański i Ciemnicę. Bóg zapłać.

 

     8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nasz Parafialny Biuletyn i inne czasopisma religijne. Zapraszam do lektury.

     Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i spokojnego tygodnia oraz udanego wypoczynku.

 

GAZETKA PARAFIALNA 

30.04.2017 r.

Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach