Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00148325

Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 31 Marzec 2019
autor: ks. Adam Pleskot

     1. Niedzielą dzisiejszą zwaną Laetare wkraczamy w drugą część okresu Wielkiego Postu. Podejmując na początku tego czasu wszelkie postanowienia umacniamy się w nich i ponawiamy je, aby wytrwać w tym dobrym dziele do końca. Nazwa „Laetare” pochodzi od pierwszych słów antyfony na wejście tejże Mszy: Laetare, Ierusalem... (Wesel się Jeruzalem...). Kolor różowy to fiolet zmieszany z bielą, oznacza radość pośród pokuty, chwilę wytchnienia podczas utrapienia.

 

     2. Jutro, w poniedziałek 1.04.2019 r., młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania na Mszy św. o godz. 1600 z rąk Ks. Bpa Zbigniewa Zielińskiego, sufragana Archidiecezji Gdańskiej. Zapraszam wszystkich Parafian do  wspólnej modlitwy.

 

     3. We wtorek, 2 kwietnia, przypada 14. rocznica powrotu do Domu Ojca papieża Jana Pawła II.

 

     4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca kwietnia. Spowiedź w piątek od godz. 1630. Pamiętajmy w sobotę o Komunii św. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

     5. W Wielkim Poście zapraszam do udziału w nabożeństwach:

     - w piątki na Drogę Krzyżową: dzieci i dorosłych – o 1715.

     - w niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o 1500.

Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.

 

     6. W sobotę, 6 kwietnia, spotkanie dla dzieci komunijnych z kl. III o godz. 9.30.

 

     7. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania – dziś po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszam do przybycia z rodzicami.

 

     8. W zakrystii można nabywać paschaliki – świece z emblematem Wielkanocnego Baranka (8 zł/szt.). Świece przydadzą się na wielkosobotnią liturgię światła w kościele a także na stół, gdy zasiądziemy  do śniadania w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

 

     9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nasz Parafialny Biuletyn i inne czasopisma religijne. Zapraszam do lektury.

 

     10. Puckie Hospicjum wraz z hospicjami z Pomorza zaprasza do włączenia się w akcję Pola Nadziei na Pomorzu 2019 – największą zbiórkę na rzecz podopiecznych hospicjów. Co roku pomorskie hospicja otaczają opiekę około trzech tysięcy osób dorosłych i dzieci, w tym naszych parafian. W następną niedzielę, 7 kwietnia, przed naszym kościołem wolontariusze ubrani w żółte koszulki będą zbierać datki, które zasilą budżet hospicjum. W podziękowaniu każdemu darczyńcy przekażą żonkil – kwiat symbolizujący nadzieję. Nie pozostańmy obojętni.

 

     11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu. Prośmy Naszego Pana by nam błogosławił na trud wielkopostnego nawracania się i umacniał w postanowieniach wielkopostnych.

 

GAZETKA PARAFIALNA 

31.03.2019 r.

Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach