Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00169948

Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 07 Kwiecień 2019
autor: ks. Adam Pleskot

     1. Puckie Hospicjum wraz z hospicjami z Pomorza zaprasza nas w dzisiejszą niedzielę do włączenia się w akcję Pola Nadziei na Pomorzu 2019 – największą zbiórkę na rzecz podopiecznych hospicjów. Co roku pomorskie hospicja otaczają opiekę około trzech tysięcy osób dorosłych i dzieci, w tym naszych parafian.

     Wolontariusze ubrani w żółte koszulki zbierają przed naszym kościołem datki, które zasilą budżet hospicjum. W podziękowaniu każdemu darczyńcy wręczą żonkil – kwiat symbolizujący nadzieję. Nie pozostańmy obojętni.

 

     2. W Wielkim Poście zapraszam do udziału w nabożeństwach:

     - w niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o 1500.

     - w piątek na Drogę Krzyżową. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.

 

     3. W tym tygodniu w piątek Msza św. będzie wyjątkowo o godz. 17.00.  Droga Krzyżowa rozpocznie się po Mszy Św. ( czyli ok. 17.40). Wyruszymy z lampionami ulicami Chałup. Będzie przepraszać za grzechy nas wszystkich, całej parafii, prosić o pogłębienie daru wiary i nawrócenie dla niewierzących. Zapraszam wszystkich Was, drodzy Parafianie.

     Po Drodze Krzyżowej zapraszam jeszcze chętnych – jak w każdy piątek - do udziału w adoracji Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 

     4. W nocy 12/13 kwietnia (piątek/sobota), wyruszy z Jastrzębiej Góry na Hel Ekstremalna Droga Krzyżowa (V edycja). Zachęcam do udziału. Zapraszam także do naszego kościoła, by podjąć pielgrzymów herbatą, kawą i kanapkami (w Chałupach przewiduje się największy udział pielgrzymów w godz. 01.00 – 02.30).

 

     5. W sobotę, 13 kwietnia, zapraszam dzieci komunijne z kl. III wraz z rodzicami na godz. 11.00 do kościoła. Dzieci po raz pierwszy w życiu przystąpią do Spowiedzi św.

 

     6. Za tydzień, 14 kwietnia, Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień. Uroczyste poświęcenie palm na każdej Mszy św. W Niedzielę Palmową odbędzie się tryumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Procesja rozpocznie się o 10.30 na szperku, następnie przemarsz do kościoła i poświęcenie palm. Bardzo proszę wszystkie dzieci o przebranie się w stroje z tamtego okresu, a wszystkich pozostałych o liczną obecność.

    

     7. Przy wyjściu z kościoła można dziś nabyć palemki na Niedzielę Palmową (8 zł/szt.). W zakrystii można nabywać paschaliki – świece z emblematem Wielkanocnego Baranka (8 zł/szt.). Świece przydadzą się na wielkosobotnią liturgię światła w kościele a także na stół, gdy zasiądziemy  do śniadania w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

 

     8. W poniedziałek 1.04.2019 r., młodzież naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania. Pragnę jeszcze raz serdecznie pogratulować młodzieży przygotowania, podziękować Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i pięknym przeżyciu tej uroczystości: Panu Organiście, Służbie Liturgicznej, Pani Kościelnej, Rodzicom, młodzieży, Panom pomagającym dekorować kościół, Świadkom bierzmowania.

 

     9. Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie? Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili".

 

     Nie pozostając obojętnym na słowa Pisma Świętego jak i również biorąc sobie głęboko do serca słowa, że „Miłosierdzie to imię Boga”, nasza parafia we współpracy z Caritas we Władysławowie - „ Pracownia Miłosierdzia”, organizuje zbiórkę środków czystości i kosmetyków dla najbardziej potrzebujących. Od dzisiejszej niedzieli, 07 kwietnia,  przy figurce Matki Bożej można przynieść swój dar.

     Oto lista rzeczy, które są potrzebne w szczególności:

–       skarpetki damskie i męskie

–       wody toaletowe ( damskie i męskie)

–       maszynki do golenia

–       kremy i pianki do golenia

–       mydła

–       dezodoranty damskie i męskie

–       szczoteczki do zębów

–       pasty do zębów dla dorosłych

–       żele pod prysznic damskie i męskie

–       szampony do włosów

–       grzebienie

–       kremy do twarzy

–       balsamy do ciała

–       proszek do prania

–       płyn do płukania

     Zbiórka będzie trwać w naszej parafii do Niedzieli Palmowej, 14.04.2019 r. Zebrane dary zostaną przekazane Siostrom Zakonnym z „Pracowni Miłosierdzia” we Władysławowie, gdzie trafią do najbardziej potrzebujących. W szczególności Siostry zadbają o starsze i samotne osoby. Serdecznie zapraszam do udziału w zbiórce. To dobra okazja do pełnienia uczynków miłosierdzia w ramach jałmużny wielkopostnej.

 

     10. We wtorek, 9.04.2019 r., organizujemy wyjazd do kina w Gdyni w Rivierze na film „Miłość i Miłosierdzie”. To fabularyzowany dokument o Bożym Miłosierdziu i misji Siostry Faustyny Kowalskiej, ujawniający nieznane dotąd fakty i niedawno ujawnione dokumenty. Film wyświetlają o 16.30. Dlatego wyjazd z Chałup o 15.00. Dzięki Panu Sołtysowi - bilety będą gratis. Musimy tylko opłacić przejazd autobusem. Cena –zależy od ilości jadących do kina. Chętnych bardzo proszę o zgłaszanie się do mnie w dzisiejszą niedzielę.

 

     11. Dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę inwestycyjną. Bóg zapłać!

 

     12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nasz Parafialny Biuletyn i inne czasopisma religijne. Zapraszam do lektury.

 

     13. Do skarbony pod chórem zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

 

     14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu. Prośmy Naszego Pana by nam błogosławił na trud wielkopostnego nawracania się i umacniał w postanowieniach wielkopostnych.

 

 

 

     15. Inne ogłoszenia:

 

     Sołtys Chałup zaprasza Mieszkańców Chałup na zebranie w poniedziałek, 8 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w świetlicy Stowarzyszenia Mieszkańców Chałup „Bliza” przy ul. Kaperskiej 25. Głównym tematem będzie wybór nowej Rady Sołeckiej.

 

GAZETKA PARAFIALNA 

07.04.2019 r.

Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach