Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00348096

Ogłoszenia

Niedziela Trójcy Świętej

Niedziela, 30 Maj 2021
autor: ks. Adam Pleskot

 

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się wynikający z przykazań kościelnych czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

2. Zapraszam na nabożeństwo majowe jutro po Mszy św. o godz. 18:00.

Od wtorku, 1 czerwca, zapraszam na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. Przypominam, że w czerwcu Msze św. we wtorki i czwartki – o godz. 8.00.

 

3.Liturgia Kościoła:

 - poniedziałek, 31.05. – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

- wtorek, 01.06. – wspomnienie Św. Justyna, męczennika.

- czwartek, 03.06. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Msze św. wg następującego porządku: 800, 1000 (po niej wyruszy procesja Bożego Ciała) i o 1800Msza święta i Nabożeństwo Czerwcowe.

Bardzo proszę Radę Parafialną i wszystkich chętnych o pomoc w organizacji procesji. W procesji do ołtarzy ustawiamy się w sposób następujący: krzyż, figura Matki Bożej Fatimskiej, chorągwie parafialne, dziewczynki sypiące kwiaty, ministranci, Nadzwy-czajni Szafarze Komunii Św., baldachim oraz wierni naszej Parafii i wszyscy Goście, którzy zechcą razem z nami oddać cześć Chrystusowi Panu.

Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów w procesji. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty - w poniedziałek o godz. 1900 w kościele.

Proszę Was wszystkich o aktywne włączenie się i pomoc sąsiedzką podczas przygotowania ołtarzy. Bardzo proszę, byśmy wszyscy ozdobili nasze domy – dla uczczenia Chrystusa Eucharystycznego i Trójcy Świętej – nie tylko mieszkający przy trasie procesji, ale cała Parafia.

- sobota, 05.06. – wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

 

4. Zapraszam w dzisiejszą niedzielę na modlitwę i adorację relikwii św. Ojca Pio jego czcicieli jak również wszystkich wiernych – wyjątkowo na godz. 12.00.

 

5. W poniedziałek, 31 maja, po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego. Zapraszam i zachęcam wszystkich, którzy pragną wypraszać łaski dla dusz czyśćcowych i dla konających.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.15.

 

7. Wpiątek zapraszam na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.

 

8. W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca inwestycyjna.

 

9. Do skarbony pod chóremmożna składać ofiary na dalszy remont dachukościoła.

 

10. Zachęcam do nabywania najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”, naszego Parafialnego Biuletynu i innych czasopism - przy wyjściu z Kościoła.

 

11. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę pięknej niedzieli, dobrego wypoczynku i wielu łask Bożych w nowym tygodniu.

 

GAZETKA PARAFIALNA 

30.05.2021 r.


 

Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach