Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00356972

Ogłoszenia

XVII Niedziela Zwykła

Niedziela, 25 Lipiec 2021
autor: ks. Adam Pleskot

 

1. Witam serdecznie wszystkich Gości odwiedzających naszą parafię. Życzę miłego, udanego i bezpiecznego wypoczynku.

 

2Liturgia Kościoła:

- poniedziałek, 26.07. - wspomnienieŚw. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

- czwartek, 29.07. - wspomnienie Św. Marty.

- sobota, 31.07. - wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

 

3W poniedziałek będziemy przeżywać odpust ku czci naszej Patronki, św. Anny. Uczestnicząc w jednej ze Mszy św. można zyskać odpust zupełny. Dla uzyskania odpustu wymagane są zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

Suma odpustowa - o godz. 18.00 z udziałem kapłanów z dekanatu. Zapraszam do udziału w radosnym świętowaniu i modlitwie.

Przed Mszą św. odpustową zapraszam wszystkich na koncert zespołu STENT, który od godz. 16.30 będzie grał przed kościołem przy kaplicy św. Antoniego.

 

 4W piątek zapraszam na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.

 

5. Wdzisiejszą niedzielę 25 lipca o godz. 6.00 z kościoła Bożego Ciała na Helu wyruszyła po raz 40. najdłuższa w Polsce Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi wejdą do Chałup ok. godz. 13.45. Proszą nas o gościnę, o życzliwe przyjęcie. Wymarsz w dalszą trasę o godz. 14.30. Zapraszam na plac kościelny, by przywitać i przyjąć pielgrzymów.

 

6. Wdzisiejszą niedzielę odbędą się "Kaszubskie łodzie pod żaglami". Impreza jak co roku rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 11.00. Po Mszy św. regaty na wodach Zatoki. Tym razem rozpoczną się z Portu Chałupy.

 

7. Wwtorek, 27 lipca, po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego. Zapraszam i zachęcam wszystkich, którzy pragną wypraszać łaski dla dusz czyśćcowych i dla konających.

 

8Do skarbony pod chórem można składać ofiary na dalszy remont dachu kościoła. Dziękuję także za ofiary na kwiaty do ołtarza, za troskę o piękno naszej świątyni i liturgii w niej sprawowanej.

 

9. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

- AnnaLorenz z Chałup oraz

- DariuszŻaczek zeStrzelna.

 

10Dziś po Mszach św. jest przeprowadzana zbiórka do puszek na rehabilitację chorego, 6-letniego Mateusza Mazura z Wejherowa. Dziecko ma zespół Ehlersa-Danlosa.

 

11. Zachęcam do nabywania najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”, naszego Parafialnego Biuletynu i innych czasopism - przy wyjściu z Kościoła.

 

12Wszystkim Parafianom i Gościom dziękuję za wspólną modlitwę. Życzę radosnego, owocnego przeżywania Dnia Pańskiego i spokojnego tygodnia oraz udanego wypoczynku.


GAZETKA PARAFIALNA 

25.07.2021 r.Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach