Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00362695

Ogłoszenia

XXVI Niedziela Zwykła

Niedziela, 26 Wrzesień 2021
autor: ks. Adam Pleskot

 

1. Ks. Arcybiskup Metropolita Gdański Tadeusz Wojda w dzisiejszą niedzielę otrzyma Paliusz metropolity z rąk Ks. Abpa Salvatore Penacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Paliusz to biały wełniany pas, połączony ze sobą, zwyczajowo o szerokości kilku centymetrów. Zakładany na ornat na ramiona i opuszczany końcami na piersi i plecy. Noszony jest wyłącznie jako element stroju liturgicznego, mający podkreślić funkcję i władzę metropolity w zgromadzeniu oraz jego łączność ze Stolicą Apostolską.

 

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Szczególnie pamiętamy dziś w modlitwie o Polakach na emigracji, a także o tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy. Modlimy się za migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.

 

3. Liturgia Kościoła w tym tygodniu:
- poniedziałek, 27.09. – wspomnienie Świętego Wincentego à Paulo, kapłana.
- wtorek, 28.09. – wspomnienie Świętego Wacława, męczennika.
- środa, 29.09. – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
- czwartek, 30.09. – wspomnienie Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
- piątek, 01.10. – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. To także I piątek miesiąca. Spowiedź św. w kościele od godz. 17.00.
- sobota, 02.10. – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

 

4. W poniedziałek, 27 września, po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego. Zapraszam i zachęcam wszystkich, którzy pragną wypraszać łaski dla dusz czyśćcowych i dla konających.

 

5. W piątek rozpoczyna się październik – miesiąc w poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszam wszystkich na nabożeństwa różańcowe.
Różaniec będziemy odmawiać codziennie po Mszy Św. o godz.18.00. We wtorki i czwartki nie będzie więc Mszy św. rannych. Wszystkie Msze św. wieczorem o godz.18.00. W niedziele – różaniec po Mszy św. o 9.00.

 

6. W piątek zapraszam na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.

 

7. W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca inwestycyjna.

 

8. Zachęcam do nabywania najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” i naszego Parafialnego Biuletynu - przy wyjściu z Kościoła.

 

9. Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym razem z nami życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.

 

 

GAZETKA PARAFIALNA 

26.09.2021 r.


Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach