Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00396148

Ogłoszenia

IV Niedziela Zwykła

Niedziela, 30 Styczeń 2022
autor: ks. Adam Pleskot

 

1. Liturgia Kościoła:
- środa, 02.02. – Święto Ofiarowania Pańskiego. Msza św. o godz. 18.00.
Na początku Mszy św. zostaną pobłogosławione przyniesione gromnice.
W Kościele jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia modlimy się szczególnie za te osoby, które całkowicie poświęciły się Bogu, ofiarując całą swoją doczesność na modlitwy - również za nas. W związku z tym taca z 2 lutego przeznaczona zostanie na wsparcie zakonów kontemplacyjnych naszej archidiecezji. Są nimi Siostry Benedyktynki w Żarnowcu, Siostry Betlejemitki w Grabowcu, Siostry Karmelitanki Bose w Gdyni - Orłowie i Siostry Karmelitanki Bose w Suchej Hucie.
- czwartek, 03.02. – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika. Podczas Mszy św. o godz. 8.00 będzie można przyjąć błogosławieństwo św. Błażeja, który w sposób szczególny pomaga cierpiącym na choroby gardła.
- sobota, 05.02. – wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Tego dnia święci się pieczywo, sól i wodę, które mają być znakiem Bożej pomocy chroniącej ludzi przed niebezpieczeństwem ognia.

2. W poniedziałek po Mszy św. - spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego. Zapraszam wszystkich, którzy swoją modlitwą i uczynkami miłosierdzia pragną pomagać cierpiącym w czyśćcu.

 

3. W środę, 2 lutego, zapraszam na spotkanie formacyjne i modlitwę różańcową wszystkich członków Żywego Różańca ze wszystkich Róż – na godz. 17.15.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.15.

 

5. W piątek, 04.02.2022, spotkanie dla dzieci klasy 3 przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 16.00. Tego dnia także spotkanie dla dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania o godz. 16:30.

 

6. Zapraszam co tydzień w piątek na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.

 

7. Zapraszam w dzisiejszą niedzielę na modlitwę i adorację relikwii św. Ojca Pio jego czcicieli jak również wszystkich wiernych – dziś wyjątkowo na godz. 13:00.

 

8. Dziękuję Paniom i Panom, którzy wczoraj uprzątnęli dekoracje świąteczne w kościele i na placu kościelnym. Bóg zapłać!

 

9. W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca inwestycyjna.

 

10. Od 6 do 26 lutego proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców z ul. Kaperskiej od nr 53 do 75 (n-ry nieparzyste). Bardzo dziękuję wszystkim, którzy ostatnio sprzątali kościół. Bóg zapłać!

 

11. W sobotę odszedł do wieczności nasz parafianin, † Paweł Konkel. Msza św. pogrzebowa we wtorek, 1 lutego, o godz. 10:00. Pogrzeb na cmentarzu w Kuźnicy. Dobry Jezu a nasz Panie…

 

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” (8 zł!) i nasz Parafialny Biuletyn. Zapraszam do lektury.

 

13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli, dobrego wypoczynku oraz obfitego Błogosławieństwa na kolejne dni.

 

 

GAZETKA PARAFIALNA 

30.01.2022 r. 

Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach