Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00404742

Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 27 Marzec 2022
autor: ks. Adam Pleskot

 

1. Niedzielą dzisiejszą zwaną Laetare, czyli niedzielą radości, wkraczamy w drugą część okresu Wielkiego Postu. Kościół wzywa nas do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach.


2. W Wielkim Poście zapraszam do udziału w nabożeństwach:
- w piątki na Drogę Krzyżową: dzieci i dorosłych – o 17.15 .
- w niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o 15.00.
Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny. Zapraszam szczególnie rodziców z młodszymi dziećmi.


3. W poniedziałek, 28.03.2022 r., 1. rocznica ingresu Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Tadeusza Wojdy SAC do Bazyliki Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie (2021). Pamiętajmy o modlitwie w intencji Metropolity.

4. W poniedziałek, 28 marca, po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego. Zapraszam i zachęcam wszystkich, którzy pragną wypraszać łaski dla dusz czyśćcowych i dla konających.


5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.30.


6. Zapraszam co tydzień w piątek na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.


7. W sobotę, 02.04.2022, spotkanie dla dzieci klasy 3 przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 16.00, a dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania o godz. 16.45.


8. W przyszłą niedzielę, 03 kwietnia, zbieramy tacę inwestycyjną na prace związane z konsekracją naszej świątyni. Ja pojadę zaś z kazaniami do Chłapowa, aby tam kwestować i zebrać środki na wymalowanie kościoła. Msze św. u nas będzie odprawiał ks. proboszcz z Chłapowa.


9. Zapraszam także w dniu dzisiejszym na modlitwę i adorację relikwii św. Ojca Pio jego czcicieli i wszystkich wiernych – dziś wyjątkowo na godz. 14:30.


10. Trwa nieustannie zbiórka żywności długoterminowej oraz środków chemicznych i higieny osobistej, które można przynosić do kościoła i zostawiać przy figurze Matki Bożej. Będziemy je dystrybuować wśród obywateli Ukrainy, którzy otrzymali pomoc mieszkalną u nas w Chałupach.


11. Od poniedziałku 28.03. rozpoczyna się akcja charytatywna Pola Nadziei na Pomorzu – zbiórka on-line, która ma na celu wsparcie 7. ośrodków hospicyjnych na Pomorzu. Szczegóły na stronie polanadzieinapomorzu.pl . W niedzielę 3 kwietnia będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na te hospicja przed kościołami.


12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” (8 zł) i nasz Parafialny Biuletyn. Zapraszam do lektury.


13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pogodnej niedzieli, wypoczynku oraz obfitego Błogosławieństwa na kolejny tydzień.

 

 

GAZETKA PARAFIALNA 

27.03.2022 r.

Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach