Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00404704

Ogłoszenia

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Niedziela, 05 Czerwiec 2022
autor: ks. Adam Pleskot

 

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Wielkanocy w liturgii Kościoła. Natomiast do przyszłej niedzieli, do Uroczystości Trójcy Świętej trwa czas spowiedzi wielkanocnej.


2. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszach św. W niedzielę – po Mszy św. o godz. 9.00.


3. Liturgia Kościoła:
- poniedziałek, 06.06. – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
- środa, 08.06. – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej.
- czwartek, 09.06. – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
- piątek, 10.06. – 5. rocznica święceń biskupich Ks. Abpa Tadeusza Wojdy SAC Metropolity Gdańskiego (2017). To dzień szczególnej modlitwy za biskupa diecezji.
- sobota, 11.06. – wspomnienie Św. Barnaby, apostoła.


4. W przyszłą niedzielę, 12.06.2022, w Uroczystość Najświętszej Trójcy rozpoczną się Misje Parafialne – specjalne, całotygodniowe rekolekcje będące dla nas bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości konsekracji (czyli poświęcenia) naszego kościoła. Poprowadzi je o. Jesse OFM. Zapraszam wszystkich parafian do udziału w Misjach. Codziennie będą 2 Msze św.: rano o godz. 9.00 i wieczorem o 18.00. Oprócz tego nauki stanowe i inne.


5. Za 2 tygodnie,w niedzielę 19.06.2022, Ks. Abp dokona konsekracji naszej świątyni na Mszy św. o godz. 11.00. Do tego wydarzenia przygotowujemy się już od kilku miesięcy. W najbliższą środę będzie w kościele pierwsza próba przed tą uroczystością o godz. 19.30. Przypominam o niej wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przebieg uroczystości. Zapraszam Parafian do pomocy w przygotowaniu festynu po uroczystości konsekracji (np. panie, które mogłyby upiec ciasta) i proszę o kontakt ze mną.


6. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie (próbę) w środę, 08.06.2022 r., o godz. 19.30.


7. W piątek zapraszam na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.


8. Dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę inwestycyjną. Bóg zapłać.


9. Do skarbony pod chórem można składać ofiary na dalszy remont dachu kościoła. Od 2017 r. realizujemy etapami remont dachu naszej świątyni (wymianę poszycia, ocieplenie, nowe opierzenia).


10. W dniu dzisiejszym kończy posługę w naszym kościele parafialnym Pan Michał Kohnke, pełniący całkowicie bezinteresownie funkcję organisty w latach 2014 -2022. Dziękuję Panu serdecznie za aktywność i poświęcenie osobistego czasu, za zaangażowanie w życie tej wspólnoty parafialnej i uświetnianie swą muzyką naszych liturgicznych zgromadzeń. Bóg zapłać!


11. Zachęcam do nabywania najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”, naszego Parafialnego Biuletynu i innych czasopism - przy wyjściu z Kościoła.


12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli.


Inne:
13. Specjalistyczny gabinet lekarski „Lekarz Chałupy” – za kościołem od str. Zatoki – świadczyć będzie usługi medyczne z zakresu ortopedii, otolaryngologii oraz medycyny ogólnej. Przyjmować będą lekarze specjaliści z Poznania: dr n. med. Joanna Wałecka (specjalista w leczeniu urazu kończyn, chorób przeciążeniowych) oraz dr n. med. Łukasz Łuczewski (specjalista w leczeniu chorób krtani, gardła, szyi, uszu i nosa). Ukończył specjalizację w Klinice Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej UM w Poznaniu. Rejestracja telef. pod nr 571-804-065 oraz przez portal internetowy „Znany lekarz”.
    W sobotę, 18.06.2022, odbędą się konsultacje dla mieszkańców miejscowości Chałupy (za okazaniem dowodu osobistego) w godz. 10.00 – 12.00. Pierwsze 5 osób uzyska darmową poradę. Pozostałe otrzymają 10% zniżkę.                Lekarze zapraszają.GAZETKA PARAFIALNA 

05.06.2022 r.Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach