Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00404707

Ogłoszenia

Niedziela Trójcy Świętej

Niedziela, 12 Czerwiec 2022
autor: ks. Adam Pleskot

 

1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się wynikający z przykazań kościelnych czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.


2. Dziś rozpoczynają się Misje Parafialne – specjalne, całotygodniowe rekolekcje będące dla nas bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości konsekracji naszego kościoła. Poprowadzi je o. Jesse OFM. Zapraszam wszystkich parafian do udziału w Misjach. Codziennie będą 2 Msze św.: rano o godz. 9.00 i wieczorem o 18.00. Oprócz tego nauki stanowe i inne – wg poniższego planu.


3. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszach św. wieczornych. W niedzielę – po Mszy św. o godz. 9.00.


4. Liturgia Kościoła:
- poniedziałek, 13.06. – wspom. św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.
To także dzień fatimski. Zapraszam na różaniec fatimski i procesję z figurką Matki Bożej o godz. 17.30. A później Msza św. z nauką misyjną o godz. 18.00.

      Już w dzisiejszą niedzielę, 12.06.2022, swój odpust przeżywa parafia w Kuźnicy. Suma odpustowa o godz. 13.00.
- wtorek, 14.06. – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
- czwartek, 16.06. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Msze św. wg następującego porządku: 8.00, 10.00 (po niej wyruszy procesja Bożego Ciała) i o 18.00 Msza święta i Nabożeństwo Czerwcowe.
Bardzo proszę Radę Parafialną i wszystkich chętnych o pomoc w organizacji procesji. W procesji do ołtarzy ustawiamy się w sposób następujący: krzyż, figura Matki Bożej Fatimskiej, chorągwie parafialne, dziewczynki sypiące kwiaty, ministranci, Nadzwy-czajni Szafarze Komunii Św., baldachim oraz wierni naszej Parafii i wszyscy Goście, którzy zechcą razem z nami oddać cześć Chrystusowi Panu.
Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów w procesji. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty - w poniedziałek o godz. 20.00 przed kościołem.
Proszę Was wszystkich o aktywne włączenie się i pomoc sąsiedzką podczas przygotowania ołtarzy. Bardzo proszę, byśmy wszyscy ozdobili nasze domy – dla uczczenia Chrystusa Eucharystycznego i Trójcy Świętej – nie tylko mieszkający przy trasie procesji, ale cała Parafia.
- piątek, 17.06. – wspom. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.


5. Za tydzień w niedzielę, 19.06.2022, Ks. Arcybiskup dokona konsekracji (czyli poświęcenia) naszej świątyni na Mszy św. o godz. 11.00. Do tego wydarzenia przygotowujemy się już od kilku miesięcy. W piątek, 17.06., będzie w kościele próba generalna przed tą uroczystością o godz. 20.00. Zapraszam Parafian do pomocy w przygotowaniu festynu po uroczystości konsekracji (np. panie, które mogłyby upiec ciasta) i proszę o kontakt ze mną.


6. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie (próbę) w środę, 08.06.2022 r., po Mszy św. i wieczornej nauce dla młodzieży. Oprócz nich bardzo proszę o przybycie na próbę na godz. 20.00 wszystkich niosących dary i wszystkich czytających podczas Mszy św. konsekracyjnej.


7. W piątek zapraszam na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.


8. Do skarbony pod chórem można składać ofiary na dalszy remont dachu kościoła. Od 2017 r. realizujemy etapami remont dachu naszej świątyni (wymianę poszycia, ocieplenie, nowe opierzenia).


9. W sobotę zainstalowano ramę – oprawę tabernakulum wraz ze wszystkimi elementami dekoracyjnymi na drzwiczkach.


10. Zachęcam do nabywania najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”, naszego Parafialnego Biuletynu i innych czasopism - przy wyjściu z Kościoła. Dziś dodatkowo „Gość Niedzielny Extra” o Cudach Eucharystycznych (cena 12,00 zł).


12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. I obfitych łask płynących z udziału w Misjach Parafialnych. Proszę Was wszystkich o uczestnictwo.
____________________________________
Inne:
13. Specjalistyczny gabinet lekarski „Lekarz Chałupy” – za kościołem od str. Zatoki – świadczyć będzie usługi medyczne z zakresu ortopedii, otolaryngologii oraz medycyny ogólnej. Przyjmować będą lekarze specjaliści z Poznania: dr n. med. Joanna Wałecka (specjalista w leczeniu urazu kończyn, chorób przeciążeniowych) oraz dr n. med. Łukasz Łuczewski (specjalista w leczeniu chorób krtani, gardła, szyi, uszu i nosa). Ukończył specjalizację w Klinice Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej UM w Poznaniu. Rejestracja telef. pod nr 571-804-065 oraz przez portal internetowy „Znany lekarz”.
W sobotę, 18.06.2022, odbędą się konsultacje dla mieszkańców Chałup (za okazaniem dowodu osobistego) w godz. 10.0012.00. Pierwsze 5 osób uzyska darmową poradę. Pozostałe otrzymają 10% zniżkę. Lekarze zapraszają.GAZETKA PARAFIALNA 

12.06.2022 r.Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach