Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00415618

Ogłoszenia

XIII Niedziela Zwykła

Niedziela, 26 Czerwiec 2022
autor: ks. Adam Pleskot

 

1. Rozpoczął się czas wakacji - czas urlopów i wypoczynku. Witam serdecznie wszystkich Gości odwiedzających naszą parafię. Życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszam do udziału w nabożeństwach w naszym kościele.


2. W dzisiejszą niedzielę gościmy przedstawiciela Gdańskiego Seminarium Duchownego. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na utrzymanie tej uczelni.


3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele Msza św. o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i o 20.00. W tygodniu codziennie dwie Msze św.: o godz. 7.30 i o 19.30. Sobotnia Msza święta o godzinie 19.30 sprawowana będzie z liturgii niedzielnej.


4. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszach św. wieczornych. W dzisiejszą niedzielę o godz. 9.00.


5. Liturgia Kościoła:
- poniedziałek, 27.06. – wspom. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy.
- wtorek, 28.06. – wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
- środa, 29.06. – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca w tym dniu (tzw. Świętopietrze) jest przeznaczona na Stolicę Apostolską.


6. W poniedziałek, 27.06.2021, po Mszy św. wieczornej - spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego. Zapraszam wszystkich, którzy swoją modlitwą i uczynkami miłosierdzia pragną pomagać duszom cierpiącym w czyśćcu.


7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 18.45. W I-szą sobotę zapraszam na Różaniec przed wystawionym Najśw. Sakramentem – o godz. 18.45. i przypominam o przyjęciu Komunii św. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.


8. W piątek zapraszam na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.
W tym tygodniu codziennie przed Mszami św. wieczornymi będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00 (za wyjątkiem piątku – wtedy godzina adoracja po Mszy św.).


9. Zapraszam w dzisiejszą niedzielę na modlitwę i adorację relikwii św. Ojca Pio jego czcicieli jak również wszystkich wiernych – dziś wyjątkowo na godz. 13:00.


10. W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca inwestycyjna.


11. Do skarbony pod chórem można składać ofiary na dalszy remont dachu kościoła. Dzięki wspólnemu wysiłkowi parafian i naszych Gości, którzy przybywają do nas latem, od 2017 r. etapami remontujemy dach naszej świątyni (wymiana poszycia, ocieplenie, nowe opierzenia i rynny). Dotychczas wyremontowaliśmy 75 % powierzchni dachu. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc.


12. Zachęcam do nabywania najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”, naszego Parafialnego Biuletynu i innych czasopism - przy wyjściu z Kościoła. Zachęcam także do nabycia najnowszej książki o Chałupach autorstwa ks. prof. Wojciecha Necla TCh przy moim współudziale: „U Świętej Anny w Chałupach” .


13. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę pięknej niedzieli, dobrego wypoczynku i wielu łask Bożych w nowym tygodniu.

 

 

 

GAZETKA PARAFIALNA 

26.06.2022 r.


Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach