Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00425569

Ogłoszenia

XVIII Niedziela Zwykła

Niedziela, 31 Lipiec 2022
autor: ks. Adam Pleskot

 

1. Witam serdecznie wszystkich Gości odwiedzających naszą parafię. Życzę miłego, bezpiecznego wypoczynku. Zapraszam do udziału w nabożeństwach w naszym kościele.


2. Gościmy dziś w parafii chór Vies Bonum z Mińska (Białoruś). Trio – bas, baryton i tenor czyli Andrei Shcharbakou, Edward Orłowski i Semen Burenkov. Wokaliści mają polskie korzenie. Obecnie mieszkają w Warszawie. Chór założyli w 2013 roku przy salezjańskiej parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Mińsku. Wykonują pieśni sakralne i ludowe w językach: polskim, białoruskim i rosyjskim.


3. Jutro rozpoczyna się sierpień – miesiąc ważnych dla Polski rocznic i wydarzeń (m.in. 78. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego, 66. roczn. Jasnogórskich Ślubów Narodu, 102. roczn. Cudu nad Wisłą, 42. rocznica narodzin „Solidarności”).
    Od 1984 r. sierpień obchodzony jest także jako miesiąc trzeźwości. Jak co roku Episkopat Polski, ze względu na pamięć i powagę tych wydarzeń, zachęca nas do podejmowania abstynencji i modlitwą o trzeźwość narodu.


4. Liturgia Kościoła:
- poniedziałek, 01.08. - wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra Kościoła.
- czwartek, 04.08. - wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
- sobota, 06.08. - Święto Przemienienia Pańskiego.


5. Zapraszam w dzisiejszą niedzielę na modlitwę i adorację relikwii św. Ojca Pio jego czcicieli jak również wszystkich wiernych – na godz. 13:00.


6.  W środę, 3 sierpnia, zapraszam na spotkanie formacyjne i modlitwę różańcową wszystkich członków Żywego Różańca ze wszystkich Róż – na godz. 18.45.


7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek, 5 sierpnia, od godz. 18.30.


8. W tym tygodniu codziennie przed Mszami św. wieczornymi będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00. Dodatkowo w piątek zapraszam na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.


9. Do skarbony pod chórem można składać ofiary na dalszy remont dachu kościoła. Dzięki wspólnemu wysiłkowi parafian i naszych Gości, którzy przybywają do nas latem, od 2017 r. etapami remontujemy dach naszej świątyni (wymiana poszycia, ocieplenie, nowe opierzenia i rynny). Dotychczas wyremontowaliśmy 75 % powierzchni dachu. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc.
    Dziękuję także za ofiary na kwiaty do ołtarza, za troskę o piękno naszej świątyni i liturgii w niej sprawowanej.


10. Zapraszam do nabywania „Gościa Niedzielnego” i naszego Parafialnego Biuletynu a także innych czasopism - przy wyjściu z Kościoła.
Zachęcam także do nabycia najnowszej książki o Chałupach autorstwa ks. prof. Wojciecha Necla TCh przy moim współudziale: „U Świętej Anny w Chałupach” (=cegiełka na dalsze prace remontowe w parafii).


11. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzę pięknej niedzieli, dobrego wypoczynku i wielu łask Bożych w nowym tygodniu.

 

 

 

GAZETKA PARAFIALNA 

31.07.2022 r.

Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach