Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00425554

Ogłoszenia

XXII Niedziela Zwykła

Niedziela, 28 Sierpień 2022
autor: ks. Adam Pleskot

 

1. Witam serdecznie wszystkich Gości odwiedzających naszą parafię. Życzę miłego, bezpiecznego wypoczynku. Zapraszam do udziału w nabożeństwach w naszym kościele.


2. Msze św. od czwartku, 01.09., będą odprawiane w porządku powakacyjnym: w niedzielę: 9:00, 11:00, a w dni powszednie: 18:00 (we wtorki i czwartki o 8:00).


3. Liturgia Kościoła:
   - poniedziałek, 29.08. - wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.

   - piątek, 02.09. - to I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17.00.

   - sobota, 03.09. – wspom. Św. Grzegorza Wielkiego, papieża, doktora Kościoła.


4. W tym tygodniu, do środy włącznie, przed Mszami św. wieczornymi będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00. Dodatkowo w piątek zapraszam na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.


5. W poniedziałek, 29 sierpnia, po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego. Zachęcam do udziału wszystkich, którzy pragną wypraszać łaski dla dusz czyśćcowych i dla konających.


6. W środę na Mszę św. o godz. 19.30 zapraszam uczniów szkół podstawowych i średnich wraz z rodzicami. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo na cały nowy Rok Szkolny 2022/2023. Po Mszy św. pobłogosławię przyniesione torby i przybory szkolne, by jak najlepiej służyły w kolejnym roku pracy w szkole i w domu.


7. Zapraszam w dzisiejszą niedzielę na krótką modlitwę i adorację relikwii św. Ojca Pio jego czcicieli jak również wszystkich wiernych na godz. 13:00.


8. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku kalendarzowym przystąpią w naszej parafii do I Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 4 września, po Mszy św. o godz. 11:00 w kościele.

 

9. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna – przeznaczona na dalszy remont dachu kościoła.


10. Dziękuję za ofiary składane do skarbony pod chórem na dalszy remont dachu kościoła. Dzięki wspólnemu wysiłkowi parafian i naszych Gości, którzy przybywają do nas latem, od 2017 r. etapami remontujemy dach naszej świątyni (wymiana poszycia, ocieplenie, nowe opierzenia i rynny). Dotychczas wyremontowaliśmy 75 % powierzchni dachu. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc.


11. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
- Karolina Sim z Chałup oraz
- Adrian Budzisz z Chałup.


12. Zapraszam do nabywania „Gościa Niedzielnego” i naszego Parafialnego Biuletynu a także innych czasopism - przy wyjściu z Kościoła.
Zachęcam także do nabycia najnowszej książki o Chałupach autorstwa ks. prof. Wojciecha Necla TCh i ks. Adama Pleskota: „U Świętej Anny w Chałupach” (książka jest cegiełką na dalsze prace remontowe w parafii).


13. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękuję za wspólną modlitwę. Życzę obfitych łask Bożych w nowym tygodniu, radosnej niedzieli i udanego wypoczynku.GAZETKA PARAFIALNA 

28.08.2022 r.Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach