Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00447382

Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu

Niedziela, 27 Listopad 2022
autor: ks. Adam Pleskot

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, w którym przygotowujemy się do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Adwent kieruje nas także ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów.

 

2. W Adwencie odprawiana będzie codziennie (za wyjątkiem niedziel) Msza święta o Najświętszej Maryi Pannie - Roraty, o godz. 6:30. Zapraszam do udziału Was wszystkich, dzieci, młodzież i dorosłych.

 

3. Liturgia Kościoła w tym tygodniu:

   - środa, 30.11. – święto Świętego Andrzeja, Apostoła.

   - piątek, 02.12. – I piątek miesiąca. Zapraszam do spowiedzi św. od godz. 17.00.

  - sobota, 03.12. – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, kapłana. To także I-sza sobota miesiąca, dlatego zapraszam na Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – o godz. 17.15. i przypominam o przyjęciu Komunii św. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi

 

4. W poniedziałek, 28.11., po Mszy św. - spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego. Zapraszam wszystkich, którzy swoją modlitwą i uczynkami miłosierdzia pragną pomagać cierpiącym w czyśćcu.

 

5. piątek zapraszam na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. Adoracja trwa godzinę.

 

6. Caritas Archidiecezji Gdańskiej kolejny raz organizuje akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece z logiem Caritas są już rozprowadzane w parafiach. Można je nabyć już dziś w zakrystii po Mszach św. (mała świeca - 10 zł., duża - 20 zł.).

    Zachęcam do włączenia się w akcje „TUTKA MIŁOSIERDZIA”. Akcja polega na wypełnieniu jej długoterminową żywnością typu: konserwy, pasztety, kawa, herbata, słodycze itp. Artykuły żywnościowe trafią do najbardziej potrzebujących rodzin a także wesprą Pracownię Miłosierdzia „Św. o. Pio” we Władysławowie. Wypełnione torby proszę przynieść do kościoła (tradycyjnie: obok figury Matki Bożej).

 

7. W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca inwestycyjna.

 

8. Zapraszam wszystkich, którzy chcą współtworzyć w naszej parafii Straż Honorową Najświętszego Sakramentu, o przybycie na pierwsze spotkanie informacyjne do kościoła w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

 

9. Czcicieli Ojca Pio zapraszam dziś o godz. 12.00 na nabożeństwo i adoracje relikwii.

 

10Od 27 listopada do 17 grudnia proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców z ul. Kaperskiej - od nr 1 do 19 (n-ry nieparzyste).Bardzo dziękuję tym, którzy ostatnio sprzątali kościół. Bóg zapłać!

 

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” oraz nasz Parafialny Biuletyn. Zapraszam do lektury.

 

12. Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym razem z nami życzę zdrowia i wielu łask na kolejny tydzień.

 

 

GAZETKA PARAFIALNA 

27.11.2022 r.

 

Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach