Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00455691

Ogłoszenia

IV Niedziela Zwykła

Niedziela, 29 Styczeń 2023
autor: ks. Adam Pleskot

 

1. Liturgia Kościoła w najbliższym tygodniu:

    - wtorek, 31.01. – wspomnienie Św. Jana Bosco, kapłana.

      - czwartek, 02.02. – Święto Ofiarowania Pańskiego. Msza św. o godz. 8.00.

Na początku Mszy św. zostaną pobłogosławione przyniesione gromnice.

W Kościele jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia modlimy się szczególnie za te osoby, które całkowicie poświęciły się Bogu, ofiarując całą swoją doczesność na modlitwy - również za nas. W związku z tym taca z 2 lutego przeznaczona zostanie na wsparcie zakonów kontemplacyjnych naszej archidiecezji. Są nimi Siostry Benedyktynki w Żarnowcu, Siostry Betlejemitki w Grabowcu, Siostry Karmelitanki Bose w Gdyni - Orłowie i Siostry Karmelitanki Bose w Suchej Hucie.

    - piątek, 03.02. – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie można przyjąć błogosławieństwo św. Błażeja, który w sposób szczególny pomaga cierpiącym na choroby gardła.

   - niedziela,05.02. Przyzywając wstawiennictwaŚw. Agaty, dziewicy i męczennicy, można w tą niedzielę pobłogosławić chleb i wodę, które mają być znakiem Bożej pomocy chroniącej ludzi przed niebezpieczeństwem ognia.

 

2W środę, lutego, zapraszam na spotkanie formacyjne i modlitwę różańcową wszystkich członków Żywego Różańca ze wszystkich Róż – na godz. 17.15.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.15.

 

4. Zapraszam w piątek na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.

 

5. Zapraszam w dzisiejszą niedzielę na modlitwę i adorację relikwii św. Ojca Pio jego czcicieli jak również wszystkich wiernych – dziś wyjątkowo na godz. 12:00.

 

6W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca inwestycyjna.

 

7. Od 29 stycznia do 18 lutego proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców z ul. Kaperskiej od nr 4 do 3(n-ry parzyste). Bardzo dziękuję wszystkim, którzy ostatnio sprzątali kościół. Bóg zapłać!

 

8. Zapraszam Panie i Panów do pomocy przy uprzątnięciu dekoracji świątecznych w kościele w najbliższwtorek, 31 stycznia, o godz. 17.00.

 

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz Parafialny Biuletyn. Zapraszam do lektury.

 

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę radosnej niedzieli, dobrego wypoczynku oraz obfitego Błogosławieństwa na kolejne dni.

 

 

 

GAZETKA PARAFIALNA 

29.01.2023 r. 

Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach