Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00464448

Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 26 Marzec 2023
autor: ks. Adam Pleskot

 

1. W Wielkim Poście zapraszam do udziału w nabożeństwach:

- w piątki na Drogę Krzyżową: dzieci i dorosłych – o 17.15 .

- w niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o 15.00.

Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.

 

2. Zapraszam w dzisiejszą niedzielę na modlitwę i adorację relikwii św. Ojca Pio jego czcicieli jak również wszystkich wiernych – na godz. 12:00.

 

3. W poniedziałek 27.03.2023, po Mszy św. o godz. 18.00 - spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego. Zapraszam wszystkich, którzy swoją modlitwą i uczynkami miłosierdzia pragną pomagać cierpiącym w czyśćcu.

 

4. W nocy z 31.03./01.04. (piątek/sobota), wyruszy z Jastrzębiej Góry na Hel Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie: Mszą św. w Jastrzębiej Górzew piątek o godz. 19.00. Będzie jej przewodniczył ks. bp Piotr Przyborek. Zachęcam do udziału. W Chałupach przewiduje się największy udział pielgrzymów w godz. 01.00 – 02.30.

 

5. Zapraszam w piątek na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.

 

6. W I-szą sobotę miesiąca (01.04.2023 r.) zapraszam na Różaniec przed wystawio-nym Najśw. Sakramentem – o godz. 17.00. i zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św.

 

7. Za tydzień, 2 kwietnia, Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień. Uroczyste poświęcenie palm na każdej Mszy św. W Niedzielę Palmową odbędzie się tryumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Procesja rozpocznie się o 10.45 na Szperku, następnie przemarsz do kościoła i poświęcenie palm. Bardzo proszę wszystkie dzieci o przebranie się w stroje z tamtego okresu, a wszystkich pozostałych o liczną obecność.

 

8. Zachęcam, by wziąć z kruchty do domu skarbonkę Caritasu na jałmużnę wielkopostną. Skarbonki z jałmużną będzie można przynieść do kościoła w Wielką Sobotę przy okazji święcenia pokarmów.

 

9. Zachęcam do udziału w zbiórce środków chemicznych i higieny osobistej. Można je przynosić do kościoła i zostawiać przy figurze Matki Bożej. Zbiórka będzie trwać w naszej parafii do Niedzieli Palmowej, 2 kwietnia. Zebrane dary zostaną przekazane Siostrom Zakonnym z „Pracowni Miłosierdzia” we Władysławowie, gdzie trafią do najbardziej potrzebujących. W szczególności Siostry zadbają o osoby bezdomne i ubogie rodziny, szczególnie starsze i samotne osoby.

 

10. Do skarbony w kruchcie kościoła zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

 

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz Parafialny Biuletyn. Zapraszam do lektury.

 

12Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pogodnej niedzieli, wielu łask Bożych w kolejnym tygodniu, który przed nami.GAZETKA PARAFIALNA 

26.03.2023 r.Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach