Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00464488

Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkanocy

Niedziela, 30 Kwiecień 2023
autor: ks. Adam Pleskot

 

1. Niedziela dzisiejsza – zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza – rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne. Modlimy się zwłaszcza o dobre powołania kapłańskie do posługi w Archidiecezji Gdańskiej.

 

2. Jutro rozpoczynamy maj, miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej.

Zapraszam na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. W niedzielę – po Mszy św. o godz. 9.00.

3. Liturgia Kościoła:

   - poniedziałek, 01.05. – wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika. Dziś modlimy się szczególnie za Ludzi Pracy.

   - wtorek, 02.05. – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

   - środa, 03.05.Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. jak w niedzielę: 9:00; 11:00 oraz o 18:00.

   - czwartek, 04.05. – wspomnienie Świętego Floriana, męczennika. Tego dnia w szczególnie modlimy się za strażaków w dniu ich patrona.

   - sobota, 06.05. – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. To także I-szsobota miesiąca maja. Zapraszam więc na Różaniec przed wystawionym Najśw. Sakramentem – o godz. 17.00. i zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św.

 

4. W I piątek miesiąca maja okazja do spowiedzi św. od godz. 17.15. Zapraszam także na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.

 

5. kwietniu 2023 r., po 3 latach, zakończyła się kadencja dotychczasowej Rady Parafialnej. W związku z tym w minionym tygodniu spotkałem się z Radą Parafialną. Podziękowałem Radnym za ich pracę i pomoc w tej kadencji. Poprosiłem także, by pełnili swoje funkcje przez kolejną kadencję, by dalej wspierali mnie radą, doświadczeniem w prowadzeniu naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję, że zgodzili się wspierać mnie przez następne 3 lata. Niech Matka Boża i św. Anna pomaga naszym Radnym i mnie jak najlepiej prowadzić naszą wspólnotę parafialną.

Zgodnie z kanonami 536 i 537 Kodeksu Prawa Kanonicznego i Statutami III Synodu Gdańskiego zostali powołani na 3-letnią następną kadencję:

- do Parafialnej Rady Ekonomicznej: Marek Konkel i Ewa Nowak.

- do Parafialnej Rady Duszpasterskiej: Bożena Konkel i Dariusz Nowak.

 

7. W przyszłą niedzielę zbieramy tacę inwestycyjną na dalsze remonty i prace w parafii.

 

8. Do skarbony pod chórem można składać ofiary na dalszy remont dachu kościoła. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają naszą parafię w tym remoncie i w wielu innych dziełach. Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom.

 

 

9. Zachęcam do nabywania najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”, naszego Parafialnego Biuletynu i innych czasopism - przy wyjściu z Kościoła.

 

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli, obfitych łask Bożych w nowym tygodniu oraz udanego wypoczynku podczas najbliższych dni majowych.GAZETKA PARAFIALNA 

30.04.2023 r.


Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach