Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00530112

XVI Dzień Papieski

Niedziela, 09 Październik 2016

Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

W Roku Miłosierdzia polscy biskupi zachęcają za Papieżem Polakiem do wcielania w życie wyobraźni, a nawet fantazji miłosierdzia. Przypominają przeżycia Światowych Dni Młodzieży i towarzyszące im słowa „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”, które towarzyszyły spotkaniom z Ojcem Świętym Franciszkiem.

Dzień Papieski jest obchodzony w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tym razem będzie to 9 października. Tradycyjnie tego dnia odbędzie się zbiórka przy kościołach na rzecz nazywanej żywym pomnikiem św. Jana Pawła II Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jednocześnie do końca października będzie trwała kwesta publiczna.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomaga duchowo i materialnie ponad dwu tysiącom młodych, zdolnych ludzi pochodzących z małych miejscowości. „Dzięki ofiarności Polaków w kraju i poza jego granicami, stypendyści mogą realizować swoje aspiracje edukacyjne” – piszą w liście pasterskim biskupi. Zachęcają, by obok refleksji, przedsięwzięć kulturalnych i charytatywnych, XVI Dzień Papieski był też „okazją do intensywnej modlitwy o Boże miłosierdzie dla każdego z nas i dla całego świata”.

Obok refleksji, przedsięwzięć kulturalnych i charytatywnych, niech XVI Dzień Papieski będzie też okazją do intensywnej modlitwy o Boże miłosierdzie dla każdego z nas i dla całego świata.

Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach