Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00530270

Ogłoszenia

XXX Niedziela Zwykła

Niedziela, 29 Październik 2023
autor: ks. Adam Pleskot

 

1. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. wolontariusze Puckiego Hospicjum św. o. Pio kwestują przed kościołem w ramach „Akcji Znicz”. Ubrani w charakterystyczne żółte koszulki wolontariusze prowadzą zbiórkę na cmentarzach, przy kaplicach oraz kościołach powiatu puckiego i wejherowskiego. Ci, którzy wspomogą zbiórkę, otrzymają symboliczny znicz, będący cegiełką na rzecz funkcjonowania i opieki Hospicjum w Pucku.

 

2Liturgia Kościoła w tym tygodniu:

   - środa, 01.11. – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. za zmarłych z obu Parafii w kościele w Kuźnicy o godz. 14:00. Będziemy modlić się również za tych, którzy nie powrócili z morza – za naszych rybaków, marynarzy. Po Mszy św. procesja na cmentarz. Wieczorem - tradycyjny różaniec na cmentarzu w Kuźnicy – o godz. 19.00.

   - czwartek, 02.11. – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. w naszym kościele o godz. 8:00 18:00.

   - piątek, 03.11. – to I piątek miesiąca. Zapraszam do spowiedzi św. od godz. 16.15. Po wieczornej Mszy św. zapraszam na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu.

   - sobota, 04.11. – wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa. To także I-sza sobota miesiąca. Zapraszam na różaniec i adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17.00, aby wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za doznawane zniewagi.

 

3. Zapraszam w dzisiejszą niedzielę na modlitwę i adorację relikwii św. Ojca Pio jego czcicieli jak również wszystkich wiernych – na godz. 12.00.

 

4. W poniedziałek, 30.10., po Mszy św. zapraszam na spotkanie modlitewne Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego.

 

5. Od środy, 01.11., różaniec z wypominkami codziennie do 5 listopada przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.15. W niedzielę – różaniec po Mszy św. o 9.00. Można jeszcze składać wypominki do skarbony pod chórem.

 

6Odpust za zmarłych w ciągu oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych – od 1 do 8 listopada każdy wierny, który jest w stanie łaski uświęcającej, przyjmie Komunię św. oraz pobożnie nawiedzi cmentarz i odmówi modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego, może uzyskać codziennie jeden raz odpust zupełny za zmarłych.

 

7. Od 29 października do 18 listopada proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców z ul. Kaperskiej - od nr 1 do 19 (n-ry nieparzyste). Dziękuję tym, którzy ostatnio sprzątali kościół. Bóg zapłać!

 

8. W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca inwestycyjna na dalsze prace remontowe w parafii.

 

9. Zachęcam do nabywania najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” i naszego Parafialnego Biuletynu - przy wyjściu z Kościoła.


10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pogodnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.GAZETKA PARAFIALNA 

29.10.2023 r.

 Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach