Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00544988

Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela, 17 Marzec 2024
autor: ks. Adam Pleskot

 

1. W Wielkim Poście zapraszam do udziału w nabożeństwach:

   - w piątki na Drogę Krzyżową: dzieci i dorosłych – o 1715 .

   - w niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o 1500.

Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.

 

2. Zapraszam w piątek na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.

 

3. W nocy 22.03./23.03. (piątek/sobota) wyruszy z Jastrzębiej Góry na Hel Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie: Mszą św. w Jastrzębiej Górze o godz. 19.00. Zachęcam do udziału. W Chałupach przewiduje się największy udział pielgrzymów w godz. 01.00 – 02.30.

 

4. Za tydzień, 24 marca, Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień. Uroczyste poświęcenie palm na każdej Mszy św. W Niedzielę Palmową odbędzie się tryumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Procesja rozpocznie się o 10.45 na Szperku, następnie przemarsz do kościoła i poświęcenie palm. Bardzo proszę wszystkie dzieci o przebranie się w stroje z tamtego okresu, a wszystkich pozostałych o liczną obecność.

 

5. Zachęcam, by wziąć z kruchty do domu skarbonkę Caritasu na jałmużnę wielkopostną. Skarbonki z jałmużną będzie można przynieść do kościoła w Wielką Sobotę przy okazji święcenia pokarmów.

 

6. Zachęcam do udziału wzbiórce środków chemicznych i higieny osobistej. Można je przynosić do kościoła i zostawiać przy figurze Matki Bożej. Zbiórka trwa w naszej parafii do Niedzieli Palmowej, 24 marca. Zebrane dary zostaną przekazane Siostrom Zakonnym z „Pracowni Miłosierdzia” we Władysławowie, gdzie trafią do najbardziej potrzebujących. W szczególności Siostry zadbają o osoby bezdomne i ubogie rodziny, szczególnie starsze i samotne osoby.

 

7. Do skarbony w kruchcie kościoła zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

 

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz Parafialny Biuletyn. Zapraszam do lektury.

 

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pogodnej niedzieli, wielu łask Bożych w kolejnym tygodniu, który przed nami.GAZETKA PARAFIALNA 

17.03.2024 r.

 Powered by APSI © copyright 2013-24 by Parafia św. Anny w Chałupach