Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00545002

Ogłoszenia

III Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 14 Kwiecień 2024
autor: ks. Adam Pleskot

 

 

1. Puckie Hospicjum wraz z hospicjami z Pomorza zaprasza nas w dzisiejszą niedzielę do włączenia się w akcję Pola Nadziei na Pomorzu 2024 – zbiórkę na rzecz podopiecznych hospicjów. Co roku pomorskie hospicja otaczają opiekę około trzech tysięcy osób dorosłych i dzieci, w tym naszych parafian.

   Wolontariusze ubrani w żółte koszulki zbierają przed naszym kościołem datki, które zasilą budżet hospicjum. W podziękowaniu każdemu darczyńcy wręczą żonkil – kwiat symbolizujący nadzieję.

 

2. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Kto przynajmniej przez pół godziny będzie czytać Pismo Święte z szacunkiem należnym Słowu Bożemu i na sposób lektury duchownej oraz gdy spełni zwykłe warunki (stan łaski uświęcającej, modlitwa Ojcze Nasz, Wierzę w Boga i dowolna w intencjach papieskich) – może uzyskać odpust zupełny.

 

3. W dniu dzisiejszym obchodzimy także Narodowe Święto Chrztu Polski. Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski przyjęciem ustawy 22 lutego 2019 r.

   Przyjęcie chrztu przez księcia Mieszka I w 966 r. jest tradycyjnie uważane za początek chrystianizacji Polski. Chrzest księcia nie był jedynie wydarzeniem religijnym, włączył bowiem rodzące się państwo polskie w krąg polityczno-kulturowy Europy łacińskiej otwierając przed krajem nieznane wcześniej możliwości - wyjście z kryzysu i przyłączenie się do zupełnie nowej strefy kulturowej i cywilizacyjnej.

 

4. W piątek zapraszam na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.

 

5. Od 14 kwietnia do 04 maja proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców z ul. Kaperskiej nr 1 do 19 (n-ry nieparzyste). Dziękuję tym, którzy ostatnio sprzątali kościół. Bóg zapłać!

 

6. Zachęcam do nabywania najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”, naszego Parafialnego Biuletynu i innych czasopism - przy wyjściu z Kościoła.

 

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli. Trwajmy w radości ze Zmartwychwstania Jezusa i wdzięczności za obfity dar Bożego Miłosierdzia.

 

 

 

GAZETKA PARAFIALNA 

 14.04.2024 r.

 

 


 

 

 


Powered by APSI © copyright 2013-24 by Parafia św. Anny w Chałupach