Niedziela Najświętszej TrójcyNiedziela, 31 Maja 2026 autor: ks. Adam Pleskot |
1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się wynikający z przykazań kościelnych czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. 2. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszach św. W niedzielę - po Mszy św. o godz. 9.00. 3. Liturgia Kościoła: - poniedziałek, 01.06. - wspomnienie Św. Justyna, męczennika. - środa, 03.06. - wspomnienie Św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. - czwartek, 04.06. - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz.: 800, 1000 (po niej wyruszy procesja Bożego Ciała). Bardzo proszę Radę Parafialną i wszystkich chętnych o pomoc w organizacji procesji. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów w procesji. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty - w poniedziałek o godz. 1900 przed kościołem. Proszę Was wszystkich o aktywne włączenie się i pomoc sąsiedzką podczas przygotowania ołtarzy. Bardzo proszę, byśmy wszyscy ozdobili nasze domy - dla uczczenia Chrystusa Eucharystycznego i Trójcy Świętej - nie tylko mieszkający przy trasie procesji, ale cała Parafia. - piątek, 05.06. - wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika. To 27. rocz. pobytu Jana Pawła II w Gdańsku i Sopocie (1999). 4. W I środę miesiąca, 3 czerwca, zapraszam wszystkich członków Żywego Różańca na różaniec o godz. 17.30 a potem na Mszę św. o godz. 18.00. 5. W piątek, 05.06., przypada I-szy piątek miesiąca, zapraszam do spowiedzi od godz. 17.30. Zapraszam także na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. 6. W I-szą sobotę miesiąca, 6 czerwca, zapraszam na Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem - o godz. 17.15 i zachęcam, by tego dnia przyjąć na Mszy św. Komunię św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi. 7. W przyszłą niedzielę zbieramy tacę inwestycyjną na dalsze remonty i prace w parafii. 8. Zapraszam w dzisiejszą niedzielę na modlitwę i adorację relikwii św. Ojca Pio jego czcicieli jak również wszystkich wiernych - na godz. 12:00. 9. Od 31 maja do 20 czerwca proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców z ul. Kaperskiej od nr 40 do 54 (n-ry parzyste). Dziękuję tym, którzy ostatnio sprzątali kościół. Bóg zapłać! 10. W oktawie Boże Ciała zapraszam serdecznie na Msze św. i procesje z Najświętszym Sakramentem codziennie o godz. 18.00. 11. Do skarbony pod chórem można składać ofiary na dalsze prace remontowe przy kościele i w parafii. Bóg zapłać! 12. Zachęcam do nabywania najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego", naszego Parafialnego Biuletynu i innych czasopism - przy wyjściu z Kościoła. 13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i obfitych łask Bożych w nowym tygodniu.
GAZETKA PARAFIALNA
|