Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00356928

Ogłoszenia

XVI Niedziela Zwykła

Niedziela, 18 Lipiec 2021
autor: ks. Adam Pleskot

 

1. Witam serdecznie wszystkich Gości odwiedzających naszą parafię. Życzę miłego, udanego i bezpiecznego wypoczynku.

 

2Liturgia Kościoła:

- czwartek, 22.07. - Święto Św. Marii Magdaleny.

- piątek, 23.07. - Święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

- sobota, 24.07. - wspomnienie Św. Kingi, dziewicy.

 

3W piątek zapraszam na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.

 

4.niedzielę 25 lipca o godz. 6.00 z kościoła Bożego Ciała na Helu wyruszy po raz 40. najdłuższa w Polsce Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi wejdą do Chałup ok. godz. 13.45. Proszą nas o gościnę, o życzliwe przyjęcie. Wymarsz w dalszą trasę o godz. 14.30.

 

5. W przyszłą niedzielę, 25 lipca odbędą się "Kaszubskie łodzie pod żaglami". Impreza jak co roku rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 11.00. Po Mszy św. regaty na wodach Zatoki. Tym razem rozpoczną się z Portu Chałupy.

 

6. Odpust parafialny ku czci naszej Patronki, św. Anny, będziemy przeżywać 26 lipca, w poniedziałek. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00.

 

7Do skarbony pod chórem można składać ofiary na dalszy remont dachu kościoła. Dziękuję także za ofiary na kwiaty do ołtarza, za troskę o piękno naszej świątyni i liturgii w niej sprawowanej. Dziś zbieramy ofiary na kwiaty, które przyozdobią kościół na Odpust.

 

8. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

- Paulina Grzymała z Inowrocławia oraz

- Michał Trendel z Chałup.

 

9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na rehabilitację chorego, 6-letniego Mateusza Mazura z Wejherowa. Dziecko ma zespół Ehlersa-Danlosa.

 

10. W sobotę, 17 lipca, odszedł do wieczności nasz parafianin † Franciszek Konkel (96 l.). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

 

11. Zachęcam do nabywania najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”, naszego Parafialnego Biuletynu i innych czasopism - przy wyjściu z Kościoła.

 

12Wszystkim Parafianom i Gościom dziękuję za wspólną modlitwę. Życzę radosnego, owocnego przeżywania Dnia Pańskiego i spokojnego tygodnia oraz udanego wypoczynku.


GAZETKA PARAFIALNA 

18.07.2021 r.Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach