Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00375814

Ogłoszenia

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Niedziela, 02 Styczeń 2022
autor: ks. Adam Pleskot

 

1. W czwartek, 6 stycznia, będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. wg porządku niedzielnego - o godzinie 9:00 i 11:00.
Kościół wspomina Mędrców ze Wschodu, którzy prowadzeni przez gwiazdę przybyli do Betlejem. Czcimy objawienie się Mędrcom Chrystusa Pana, którego Bóg posłał na świat, aby przyniósł zbawienie ludziom wszystkich narodów, języków i kultur.
To także Dzień modlitw w intencji misji oraz Światowy Dzień Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

 

2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego w kościołach poświęca się kadzidło i kredę. Kredą oznaczamy drzwi na znak, że w naszym mieszkaniu przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Piszemy na drzwiach litery K+M+B, które mają oznaczać imiona Mędrców lub też mogą być pierwszymi literami łacińskiego zdania: (Niech) Chrystus mieszkanie błogosławi (po łacinie: Christus Mansionem Benedicat). Zwykle dodajemy jeszcze aktualny rok.

 

3. Od dzisiaj rozpoczyna się nowenna w intencji rodzin. Pomocą będzie „Słowo do rodzin” ks. abpa Tadeusza Wojdy zawierające rozważanie na siedem kolejnych dni.

 

4. W przyszłą niedzielę będziemy świętować pamiątkę Chrztu Pana Jezusa. Zakończy się okres Bożego Narodzenia, a rozpocznie się I część Okresu Zwykłego.

 

5. W poniedziałek 03.01.2022, po Mszy św. o godz. 18.00 - spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego. Zapraszam wszystkich, którzy swoją modlitwą i uczynkami miłosierdzia pragną pomagać cierpiącym w czyśćcu.


6. W piątek zapraszam na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. To I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17:15.


7. Zapraszam na Msze święte, które będę odprawiał za rodziny z poszczególnych ulic oraz udzielał specjalnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Te Msze św. zostaną odprawione w następujących dniach:
- poniedziałek 03.01.2022, dla mieszkańców ulicy Sztormowej o godz. 17.00 .
- wtorek 04.01.2022, dla mieszkańców ulicy Bosmańskiej o godz. 18.00.
- poniedziałek 10.01.2022, dla mieszkańców ulicy Kaperskiej (od nr 1 - 41 i 4 – 28) o godz. 18.00.
- wtorek 11.01.2022, dla mieszkańców ulicy Kaperskiej (do nr 43 - 75 i 32 – 54a) o godz. 18.00.

Bardzo proszę na taką Mszę św. przynieść ze sobą naczynko do wody święconej. Po Mszy św. będzie można zaczerpnąć nowo poświęconej wody, żebyście mogli nią pokropić wnętrza swych domów. Każda rodzina otrzyma też specjalny obrazek kolędowy z modlitwą błogosławieństwa.
Jeśli przybyłe Rodziny w danym dniu będą chciały złożyć tradycyjną ofiarę kolędową, ofiary takie będzie można złożyć do skarbony pod chórem. Zostaną one przeznaczone na kontynuację prac remontowych w kościele, przygotowujących naszą świątynię do konsekracji w czerwcu 2022 r.

Za zrozumienie, za życzliwość, za ofiary, które złożycie na Mszach kolędowych serdecznie już teraz dziękuję staropolskim ,, Bóg zapłać”.


8. Dziękuję za ofiary złożone dziś na tacę inwestycyjną. Bóg zapłać.


9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nasz Parafialny Biuletyn. Zapraszam do lektury.


10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę obfitości łask Bożych w Nowym Roku, dobrej niedzieli.GAZETKA PARAFIALNA 

02.01.2022 r. 


 

Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach