Serdecznie witamy na stronie internetowej Parafii p.w. św. Anny w Chałupach

FaceBook
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
Parafia pw. św. Anny w Chałupach
MENU
Odwiedziło stronę: 00438293

Ogłoszenia

XXVI Niedziela Zwykła

Niedziela, 25 Wrzesień 2022
autor: ks. Adam Pleskot

 

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Szczególnie pamiętamy dziś w modlitwie o Polakach na emigracji, a także o tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy. Módlmy się za migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.

 

2.Liturgia Kościoła w tym tygodniu:

- wtorek, 27.09. – wspomnienie Świętego Wincentego à Paulo, kapłana.

- środa, 28.09. – wspomnienie Świętego Wacława, męczennika.

- czwartek, 29.09. – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

- piątek, 30.09. – wspomnienie Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

- sobota, 01.10. – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

 

3. Zapraszam w dzisiejszą niedzielę na krótką modlitwę i adorację relikwii św. Ojca Pio jego czcicieli jak również wszystkich wiernych na godz. 13:00.

 

4. W poniedziałek, 26 września, po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Bractwa Ratowania Dusz od Potępienia Wiecznego. Zapraszam i zachęcam wszystkich, którzy pragną wypraszać łaski dla dusz czyśćcowych i dla konających.

 

5. W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc w poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszam wszystkich na nabożeństwa różańcowe.

Różaniec będziemy odmawiać codziennie przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.15. We wtorki i czwartki nie będzie Mszy św. rannych. Wszystkie Msze św. wieczorem o godz.18.00. W niedziele – różaniec po Mszy św. o 9.00. Do udziału w różańcu zapraszam zarówno dorosłych jak i wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii.

Podczas tegorocznego różańca dzieci będą poznawać różne tytuły – imiona Matki Bożej. Pomoże w tym kalendarz różańcowy (wzorowany na kalendarzu adwentowym), który dzieci będą wypełniały obrazkami z różnymi wezwaniami odnoszonymi do Maryi.

 

6.Wpiątek zapraszam na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.

 

7.W I-szą sobotę miesiąca (01.10.2022 r.) zapraszam na Różaniec przed wystawio-nym Najśw. Sakramentem – o godz. 17.00. i przypominam o przyjęciu Komunii św. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi na Mszy św.

 

8. W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca inwestycyjna.

 

9. Od 25 września do 15 października proszę o sprzątanie kościoła mieszkańców z ul. SztormowejBardzo dziękuję tym, którzy ostatnio sprzątali kościół. Bóg zapłać!

 

10. Do skarbony pod chórem można składać ofiary na dalszy remont dachu kościoła. Dziękuję również za ofiary na kwiaty do ołtarza.

 

11. Zachęcam do nabywania najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” i naszego Parafialnego Biuletynu - przy wyjściu z Kościoła.

 

12. Wszystkim Parafianom i Gościom modlącym razem z nami życzę radosnej niedzieli i błogosławionych dni nowego tygodnia.GAZETKA PARAFIALNA 

25.09.2022 r.

Powered by APSI © copyright 2013-19 by Parafia św. Anny w Chałupach